Mini warsztaty dla nauczycieli

Hello world! Please change me in Site Preferences -> This Category/Section -> Lower Description Bar

Propozycje mini warsztatów dla nauczycieli – do wyboru – spotkania w małych grupach, które wzmocnią, zrelaksują i otworzą nowe spojrzenie na siebie. Zajęcia, na których rozmawiamy, śmiejemy się i poznajemy siebie. Każdy zabiera dla siebie to, co w danej chwili jest mu potrzebne.

 

  1. Motywacja – ciekawość, przyjemność, satysfakcja, talent, wytrwałość.

Szukaj złota a nie błota! Czyli jak polubić siebie i wytrwać w swych postanowieniach.

 

Motywacja jako komponent inteligencji emocjonalnej.

Nasza kompetencja emocjonalna pokazuje ile z naszych potencjalnych zdolności udało się nam zamienić w bardzo przydatne w życiu i pracy umiejętności.

Największe korzyści daje motywacja wewnętrzna i pozytywna, która powstaje pod wpływem działania takich motywów, jak: ambicja, zainteresowania, dążenia na przyszłość, potrzeby, pragnienia, których spełnienie przynosi radość, przyjemność i satysfakcję.

 

  1. Ja i moje zasoby. Mój potencjał – moja siła.

 

Jak często myślimy o sobie w kategoriach sukcesu, co zbieramy z naszej przeszłości do teraźniejszości, jak wykorzystujemy swój potencjał? Poczucie własnej wartości, wiara w siebie, we własne siły jest kluczem do szczęścia i dobrego życia. Kiedy skupiamy się na dobrych stronach, wszystko idzie lepiej. Dzięki temu, ile wiemy o swoich mocnych stronach, możemy osiągać obrane cele, spełniać własne marzenia.

 

 

  1. Stres przyjaciel czy wróg? Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (rodzinnych, koleżeńskich, zawodowych)? Jak oswoić stres? Trening autogenny – techniki relaksacyjne.

 

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Ni da się nim zarządzać, zwalczać lub pokonać, ale można go rozpoznać i wykorzystać do wzmocnienia siebie. Tylko od nas zależy czy wykorzystamy jego energię z korzyścią dla nas. Chcąc zrozumieć siebie, swoje reakcje, lęki i mechanizmy zachowań, możemy uruchomić swoje wewnętrzne pokłady możliwości oraz siły, swój życiowy potencjał i skutecznie poradzić sobie w sytuacjach trudnych.

 

 

Jeśli tekst, który czytasz zaciekawił Cię, to te zajęcia są dla Ciebie. Każda chwila jest odpowiednia aby pomyśleć o sobie, obudzić swój potencjał i wykorzystać go z pożytkiem dla siebie. Poznając siebie wytyczasz nowe drogi do zadowolenia i szczęścia.