Zajęcia informatyczne

Hello world! Please change me in Site Preferences -> This Category/Section -> Lower Description Bar

Program zajęć informatycznych z wykorzystaniem tabletów. W trakcie godzinnych zajęć uczestnicy mają możliwość rywalizowania w parach. Do ich dyspozycji są gry logiczne, których zadaniem jest trening mózgu. Uczestnicy grają i jednocześnie rywalizują ze sobą. Zestaw ćwiczeń poprawia integrację lewej i prawej półkuli mózgu. Celem zajęć jest pokazanie gier bez przemocy, rozwijających intelekt, doskonalących pracę mózgu. Na każdą z gier przeznaczony jest czas około 10 minut. Do dyspozycji uczestników jest 12 tabletów z systemem Android.

Kahoot!

Interaktywny quiz. Uczniowie pracują w grupach, które rywalizują z sobą. Tematyka quizu jest zróżnicowana, uczestnicy sami ją ustalają (np. moda, sport, znane postacie, bajki, gry komputerowe itp.). Grupa, która wygrywa w nagrodę wybiera tematykę następnego quizu. Zajęcia są bardzo emocjonujące i aktywizują wszystkich uczestników. W grze liczy się nie tylko to, czy odpowiedź jest prawidłowa ale też czas udzielenia odpowiedzi.

2 Player Reactor

Szybka, elegancka i edukacyjna gra dla dwóch graczy. Dwóch graczy na jednym tablecie walczy o tytuł najszybszej reakcji w 15 szalonych mini grach.

Gry Na 2 – Gry Matematyczne

Podział interfejsu ekranu czyni tę grę grą mózgu – gry na dwie osoby lepiej zna jako gra pojedynku. Podstawowe zagadki matematyczne poprawiają umiejętności matematyczne, refleks i koncentrację. Jest to gra dla dziewczyn i dla chłopców. Ekran podzielony jest na dwie części, co jest bardzo wygodne dla uczestników. To jest gra reakcji i pobudza w sposób pozytywny mózg.

2 Player Games Free

W tej grze uczestnicy muszą się wykazać spostrzegawczością, pomysłowością oraz refleksem. Do wyboru jest 15 konkurencji, każda para rozgrywa dwa spotkania w jednej grze – mecz i rewanż.

PinPong: 1-2 Graczy

W tej grze, która jest mieszanką ping-ponga oraz pinballa uczestnicy kształcą spostrzegawczość oraz refleks.

Follow Two Lines

W tej grze dwóch uczestników musi współpracować, aby wspólnie przejść labirynt. Gra uczy spostrzegawczości, współpracy i współdziałania w grupie.

Kółko i Krzyżyk

Gra logiczna dla dwóch osób. Każdy z graczy na przemian ustawia na planszy swój symbol. Wygrywa zawodnik który pierwszy ułoży 5 swoich symboli w linii pionowej, poziomej lub na skos. Gra uczy logicznego myślenia, przewidywania oraz strategicznego myślenia. Ważna jest też spostrzegawczość oraz spryt gracza.

Pociąg Gry Wyścigi 3D 2 Player

W tej grze liczy się orientacja przestrzenna, spostrzegawczość, umiejętność dostrzegania i rozpoznawania sygnałów świetlnych i dźwiękowych, przestrzegania ograniczeń prędkości, parkowanie w bezpiecznej strefie, unikanie kolizji.

Szczęśliwe Koło PL

W grze przeznaczonej dla dwóch osób, gracze kręcą kołem na zmianę i próbują zgadywać litery. Wygrywa ten gracz, który szybciej odgadnie hasło. W chwili obecnej gra zawiera 12 kategorii haseł.